Do projektu SPOTs (pod vedením príspevkovej organizácie mesta Košice, K13-Košické kultúrne centrá) som nastúpil na PR oddelenie po odchode Jána Hološa v septembri 2014.

Aj vďaka projektu SPOTs a obzvlášť projektovej manažérke Blanke Berkyovej sa Košiciam podarilo získať titul Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Synonymom SPOTs je v prvom rade sedem košických výmenníkov tepla, ktoré sa zmenili na centrá kultúry a komunitných akcií. V projekte som mal možnosť pôsobiť jeden rok, za ktorý som mal šancu spoznať množstvo kreatívneho potenciálu, neštandardných intervencií ako aj iný kultúrny rozmer.

Zopár naozaj skvelých nápadov, ktoré sa SPOTs podarili:

Prvým festivalom, na ktorm som za zúčastnil pol Polievkový festival ako súčasť Rozmanitosti. Multikultúrny festival do Košíc patrí, spája ľudí rôznych etník, národností, vierovyznania a ukazuje farebnejšie - iné mesto. Novinkou po mojom príchode bol slovenský rekord v počte druhov polievok na jednom mieste, teším sa, že aj súčasné vedenie sa rozhodlo v tomto duchu pokračovať.

V projekte SPOTs je veľmi ťažké povedať, čo z toho malo väčší zmysel, alebo ktorá aktivita bola lepšia, no za zmienku určite stojí módna značka VYVA - VýmenníkVažecká, ktorá vďaka Jane Bučkovej nabrala reálne kontúry, mal som možnosť vidieť viacero skvelých prehliadok. Skvelé jazzové workshopy priniesli do košických výmenníkov kompromis vysokého kultúrneho zážitku a komunitnej angažovanosti. Veľmi blízky mi bol aj festival Cesta do neznáma, kde dostali možnosť prezentovať sa minority, spoznal som komunitu skvelých slovenských nepočujúcich umelcov. Azda naširší zásah v rámci projektu SPOTs má festival USE THE CITY!, v ktorom sa prezentuje umenie najmä formou intervencií - zásahov do verejného priestoru.